Doradztwo finansowe w dobie Internetu

Doradztwo finansowe online?

Choć, jak mawia przysłowie pieniądze szczęścia nie dają, to mimo wszystko bez nich nie jesteśmy w stanie poprawnie funkcjonować i żyć. Nic więc dziwnego, że tak każdy z nas mówi o stabilizacji finansowej, oszczędnościach, czy planowaniu finansów na przyszłość. Staramy się zabezpieczyć, szukamy ciekawych form na inwestowanie pieniędzy, wybieramy rozwiązania, dzięki którym nasze oszczędności nie stracą na wartości. Rynek finansowy jest jednak dziś tak bogaty, że dla nas laików trudno jest pojąć wszystkie te oznaczenia, rosnące słupki popularności i wciąż nowe fundusze. Nie musimy się jednak tym martwić, bo kwestią tą zajmie się za nas doradztwo podatkowe. Nasz doradca finansowy chętnie odpowie na wszystkie Twoje potrzeby.

Doradztwo podatkowe zwane inaczej aktywną pracą z klientem, zajmuje się nie sprzedażą produktów finansowych, ale planowaniem finansów osobistych. Doradca finansowy jest to zawód wykonywany przez niezależnych, niezwiązanych z żadną instytucją finansową osób, których zadaniem jest przekazywanie klientom niezbędnej wiedzy z zakresu ochrony ich prywatnego lub firmowego majątku. Oczywiście doradca doradcy nie jest równy i nie każdy jest w stanie spełnić nasze wymagania i potrzeby. Jeśli więc chcemy skorzystać z pomocy doradztwa finansowego, powinniśmy postawić na kompetentnych profesjonalistów, znających temat branży finansowej, znających rynek i potrafiących pomóc nam w tym, co dla nas najważniejsze- w zaplanowaniu drogi na jak najlepsze zabezpieczenie naszych oszczędności, naszego majątku i całego dobytku życia.

I w tym miejscu zadajmy sobie pytanie- czy doradztwo finansowe w dobie Internetu ma sens? Czy jest na nie nadal tak duże zapotrzebowanie? Chcąc odpowiedzieć na to pytanie najlepiej, jak tylko jest to możliwe, należy napisać, iż doradca finansowy to zawód, na który jest nadal zapotrzebowanie, ale który wypierany jest przez rozwiązania, jakie klientom daje wiedza zaczerpnięta z Internetu.

Nie mamy czasu. Wciąż za czymś gonimy. Bierzemy zlecenie za zleceniem. Choć kwestia finansów jest dla nas ważna, trudno nam wygospodarować czas, by umówić się z doradcą finansowym, by wybrać się na spotkanie, by zaplanować coś, co da nam stabilizację i bezpieczeństwo w kwestii finansów na przyszłość. Wciąż myślimy, że mamy jeszcze czas, że zdążymy, że jeszcze nie pora. Co więcej, poprzez możliwości, jakie daje nam siła Internetu, korzystamy z szybkich podglądów tego, jak możemy zaplanować nasze finanse, by móc osiągać dzięki nim zyski. Dlaczego więc wybieramy coraz częściej wiedzę internetową, a nie pomoc specjalistów w tej dziedzinie? Przede wszystkim nie lubimy wydawać pieniędzy. Zamiast kilkunastu złotych wydanych na doradztwo finansowe, nie wydajemy nic, a korzystamy z wiedzy osób na forach internetowych i przy wykorzystywaniu specjalnych narzędzi dostępnych na stronach poświęconych kwestii finansów. Po drugie, nie mamy czasu na wizyty, a więc korzystamy z tego, co zyskujemy siedząc w zaciszu własnego domu.

Coraz więcej rozwiązań i coraz więcej możliwości internetowych. Czy jednak takie usługi są tożsame z tym, co mogą zaoferować nam prawdziwi profesjonaliści w tej dziedzinie? Każdy z nas ma w tej kwestii inne zdanie. Jeśli nie mamy pojęcia o finansach, oddajmy się w ręce osób, którzy naprawdę nam pomogą. Jeśli zaś potrafimy planować, ale brakuje nam doszlifowania naszej wiedzy, korzystajmy z zasobów Internetu, bo po to one są, byśmy mogli je wybierać i na nie stawiać. Jedno jest pewne- finanse to temat rzeka, ale warto o nich pomyśleć, patrząc na nie w kwestii przyszłościowej, a nie tylko w czasie tu i teraz.

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...