Moda i aspekty wizualne to nie wszystko – podczas wyboru odpowiedniej biżuterii należy mieć na uwadze wiele ważnych czynników. Szczególnie, jeżeli nie kupujemy jej dla siebie. To nie jest często także mały wydatek, więc bezmyślne kupowanie nie powinno mieć tutaj miejsca. O czym należy więc pamiętać?

Jak kupować atrakcyjną biżuterię?

Nikt sobie nie odmówi zakupu pięknej, atrakcyjnej biżuterii! Wyroby jubilerskie sprawdzają się zarówno jako prezent dla bliskiej osoby, jak i zakup dla własnej przyjemności. Obecnie możemy to zrobić nie tylko w dedykowanych sklepach jubilerskich, ale również w takich miejscach jak sklepy odzieżowe czy drogerie. Ponadto rodzajów błyskotek jest tak wiele, że czasem ciężko się połapać, który z nich będzie dobrym nabytkiem, służącym nam na długie lata. Na co więc zwracać uwagę przy zakupie biżuterii?

 

Zakup biżuterii – o czym należy pamiętać?

 

Moda i aspekty wizualne to nie wszystko – podczas wyboru odpowiedniej biżuterii należy mieć na uwadze wiele ważnych czynników. Szczególnie, jeżeli nie kupujemy jej dla siebie. To nie jest często także mały wydatek, więc bezmyślne kupowanie nie powinno mieć tutaj miejsca. O czym należy więc pamiętać?

 

Cel biżuterii

 

Przede wszystkim należy postawić sobie pytanie: W jakim celu zamierzamy kupić ową biżuterię? Czy to pierścionek zaręczynowy? Czy może bransoletka, która ma być noszona na co dzień? Dwa różne powody, które mają ogromny wpływ na jakość i wygląd błyskotki. Podczas zakupu biżuterii warto też zwrócić uwagę na osobę, która będzie ją nosić. Jaki ma gust? Jak bardzo jest ostrożna kiedy nosi coś takiego? Na jakie okazje ją zakłada? Biżuteria to coś, co może być jednocześnie bardzo trafionym i kompletnie nietrafionym prezentem. Dlatego jeśli nie chcesz, aby upominek od Ciebie znalazł się w szufladzie i kurzył przez wieczność, zwracaj uwagę na takie szczegóły.

 

Trwałość biżuterii

 

Jeżeli zależy nam na zakupie wysoko jakościowej biżuterii trzeba brać pod uwagę również jej masę i trwałość. Jest to szczególnie ważne przy pierścionkach – jeżeli waży mniej niż 1,5 g, jego szyna może być tak delikatna, że pod większym naciskiem może się odkształcić, a nawet pęknąć. Nie potrafisz określić wagi pierścionka? Nie szkodzi – zawsze możesz o to zapytać jubilera.

To samo dotyczy łańcuszków i bransoletek. Obecnie na rynku dominują delikatne, minimalistyczne modele ze srebra lub złota, które są łatwo narażone na zerwanie. Jeżeli więc Ty lub osoba, której ofiarowujesz taką biżuterię nosi ją codziennie, przez cały dzień i noc, i jest aktywna fizycznie, powinna być ona w splotach figaro, snake, kostkach, ankierkach lub łańcuszkach ogniwkowych.

Cena biżuterii

 

 

Biżuteria jest kosztowna – to fakt. Z czego to wynika? Głównie z jej masy, technologii wykonania, jakości wykończenia i powłoki. Chcąc kupić wysoko jakościową biżuterię, która ma przetrwać długie lata, nie warto na niej oszczędzać. Należy mieć na uwadze jak wiele pracy jest wkładane, żeby powstał jeden pierścionek zaręczynowy. Problem w tym, że nie zawsze nas stać na taki piękny i wartościowy przedmiot. Dużo ludzi decyduje się w takich sytuacjach na skorzystanie z pożyczki internetowej, czyli chwilówki. Nie jest to taki zły pomysł, zważywszy, że często decydujemy się kupić biżuterię na bardzo specjalne okazje, dla wyjątkowej dla nas osoby.