Karta kredytowa

Karta kredytowa

to inaczej karta płatnicza której wydanie jest związane z przyznaniem przez bank limitu kredytowego. Aby otrzymać kartę kredytową nie jest potrzebne posiadanie konta w banku wydającym kartę. Raz w miesiącu bank wystawia posiadaczowi karty zestawienie transakcji oraz dokonanych operacji. W podstawowym okresie rozliczeniowym kredytowanie naszych transakcji nie jest oprocentowane, oprócz utrzymania i wydania karty kredytowej nie ponosimy innych kosztów. Koszty ponosimy dopiero jeżeli nie zwrócimy pożyczonych pieniędzy w wyznaczonym terminie, jest to przeważnie 30 dni. Jest to tzw. „grace period”- okres bezodsetkowy to istotna zaleta jaką posiada karta kredytowa.

Oznacza to, że jeżeli posiadacz karty spłaci 100% zadłużenia to nie zapłaci odsetek od kredytu. Kredyt po tym okresie jest zazwyczaj oprocentowany wyżej niż linie kredytowe przyznawane do rachunków bieżących. Jeżeli posiadacz karty kredytowej nie spłaci całości swojego zadłużenia to zobowiązany jest do spłaty kwoty minimalnej, jest to kwota 4-10% od przyznanego limitu. Brak spłaty kwoty minimalnej w wielu przypadkach skutkuje nie tylko naliczeniem odsetek od kredytu kartowego, ale również opłaty karnej. Karty kredytowe przeznaczone są do płatności bezgotówkowej, w przypadku wybrania pieniędzy z bankomatu od razu naliczane są odsetki.

Jednymi słowy karta kredytowa jest korzystnym narzędziem płatniczym i kredytowym jedynie dla zdyscyplinowanych klientów,  w innym przypadku jest bardzo drogą formą kredytowania. Banki decydują się na udzielanie klientom tego bezpłatnego kredytu ponieważ, jak pokazują statystyki, kiedy klient zacznie korzystać z karty, to często korzysta także z drogiego kredytu, a dzięki temu bank zarabia na kliencie dużo więcej, niż musiał do niego wcześniej dołożyć za grace period!

Jeżeli jesteś zainteresowany tanią kartą kredytową to kliknij TU nasz doradca skontaktuje się z Tobą. Pamiętaj czytaj zawsze umowę o kartę kredytową i regulamin!!!

 

Ciekawostki produktowe:

  • Bank BPH:

Bank BPH w ramach Programu dla Profesjonalistów Bank BPH, oprócz rachunków osobistych, bank udostępnia również karty kredytowe MasterCard Gold
(Autoplus, Bonus, Komfort) oraz MasterCard Platinum. Oferta obowiązuje do 31.12.2010.

  • Citi Handlowy:

Citi Handlowy jest pierwszym bankiem w Polsce, który karty zbliżeniowe MasterCard PayPass wydaje na miejscu w oddziale. Kod PIN do karty klient ustala samodzielnie podczas jej wydawania.

Citi Handlowy wprowadził także Motokartę Kredytową Citibank-BP w Programie PAYBACK. Jej posiadacze mogąteraz zbierać punkty za transakcje bezgotówkowe u wszystkich partnerów Programu PAYBACK (m.in. innymi Allegro, Orange, TP, sieć hipermarketów Real, APTEKA1, fly.pl, JYSK, Kolporter, Telezakupy MANGO, Mix Electronics i Grupa Hotelowa Orbis).

  • Raiffeisen Bank

Raiffeisen Bank od dnia 7.07.2010 udostępnia usługę „E-wyciąg”, która polega na przesłaniu wyciągu miesięcznego do karty kredytowej w formie pliku PDF na wskazany przez klienta adres e-mail.

  • Toyota Bank

Toyota Bank obniżyła roczną opłatę za złote karty kredytowe DoubleGold z 240 na 120 PLN. Karty Toyota DoubleGold posiadają pakiety Moto Assistance, Tele Assistance oraz Home Assistance. W cenie karty Gold znajduje się również ubezpieczenie Bezpieczna Karta.

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...